Home / Uncategorized / GUMBO POLÉVKA

GUMBO POLÉVKA

RECEPT POLÉVKY CAJUN GUMBO

Pokud pocházíte z Jihu nebo jste dokonce měli radost z toho, že jste tam chodili, pak je to skutečně velmi pravděpodobně, že jste se pokusili o vaření v páře Gumbo. Spolu s řadou druhů masa (drůbež, klobása andouille, v této konkrétní situaci i krevety) a rovnováhou mezi teplým a chutným je to opravdu příjemné a pohodlné jídlo.

Útulný pokrm z gumové polévky a rýže je však ve skutečnosti stejně jako u vás doma v chladné zimní noci i na letní posezení na zahradě. Jednoduše se zeptejte kohokoli z Louisiany a oni vám řeknou, že nikdy není špatná příležitost pro gumbo.

Potřebné materiály

Používám vlastní cajunskou kořenící směs, kterou lze velmi snadno vydělat! Pokud si vyberete průmyslové koření Cajun, Tony Chachere’s, Zatarain’s nebo dokonce Put Ya Mom jsou vlastně moje návrhy.

Komponenty polévky Gumbo spolu s drůbeží, krevetami a klobásou andouille připravené a připravené k integraci.

RECEPT POLÉVKY CAJUN GUMBO

PRO GUMBA

Andouille Sausage – 1 12-uncový svazek andouille (vhodnější) nebo dokonce kielbasa klobása, nakrájená na plátky.
Drůbeží svíčková – 1 libra navíc (*viz podrobnosti).
Krevety – 2 hrnky, vydlabané a oloupané.
Celer – 1 lot, celý nakrájený na kostičky a ponechán.
Čerstvá paprika – 1 paprika, nakrájená na kostičky.
Nažloutlá cibule – 1 velká nažloutlá cibule, nakrájená na kostičky.
Čerstvá cibule – 1 šarže, pečlivě nakrájená.
Čistá petrželová nať – 1 šarže, pečlivě nakrájená.
Česnek – 1 ½ lžičky mletého česneku.
Poultry Brew – 6 hrnků.
Cajunské koření – 1 polévková lžíce (až 2 polévkové lžíce dle preference).

JAK PŘIPRAVIT POLÉVKU GUMBO

Gumbo trvá na vytrvalosti, ale žádná z akcí není ve skutečnosti nijak zvlášť obtížná, jednoduše se ujistěte, že si před zahájením projdete všechny návrhy a podrobnosti uvedené níže. Budete si přát hrnec, pánev, směs dřeva a lžíci.

UDĚLEJTE ROUX

1.Míchat, míchat, míchat

Do velké pánve s těžkým dnem na středně-nízce rozehřáté vložte ⅔ hrnek tuku a 1 hrnek univerzální mouky. Průběžně míchejte, aby nedošlo k vykapání. Takto pokračujte 30–45 minut nebo dokonce tak dlouho, dokud se vaše jíška nebude jevit jako lahodný čokoládový sirup Hershey.

2. Smíchejte

Odstraňte svou jíšku pocházející z tepla, ale zůstaňte ji neustále míchat, dokud pánev nevychladne. Pokud se nerušeně necháte na teplé pánvi, může se snadno vysypat.

VYTVOŘTE GUMBO

1.Uzeninu zhnědněte

Na druhou stranu ve velkém hrnci nebo dokonce holandském sporáku na středně vysoké teplé, nahnědlé 12 unci nakrájené klobásy andouille na každém okraji (asi 2-3 minuty na každém okraji). Odstraňte to z rezervy a hrnce.

2.Připravte drůbež

Přidejte 1 libru kusů drůbeží svíčkové navíc do úplně stejného hrnce a také je všechny osmahněte na tuku, který zbyl z klobásy. Když je drůbež skutečně připravena, seberte ji a do hrnce vložte 2 hrnky krevet. Opečte každý okraj a odstraňte jej, když jsou krevety skutečně fuchsiové a také připravené (*viz podrobnosti).

3.Vypotte zeleninu

Do hrnce přidejte zeleninu (1 lot celeru, 1 čerstvou papriku, 1 nažloutlou cibuli, 1 ½ lžičky česneku, 1 spoustu čerstvé cibule a 1 spoustu čisté petrželky) spolu s klobásou/drůbeží/krevetami šťávy a jemně restujte, dokud nezačnou změknout, poté přidejte směs Cajun a koření.

4.Odglazujte

Přidejte ½ hrnku drůbežího nálevu a použijte jej k odleštění hrnce a seškrábání jakéhokoli typu nahnědlých malých drobků, které zůstaly na historickém minimu. Hotovou jíšku vložte přímo do hrnce a promíchejte, aby se spojil. Smíchejte nebo dokonce přimíchejte zbývajících 5 ½ hrnků nálevu přímo do hrnce spolu se zeleninou. Míchejte až do úplného spojení.

5.Vaříme

Noste svou gumbo polévku směrem k páře. Snižte teplotu a vařte po dobu 45 minut, poté přidejte drůbež, krevety a klobásu z andouille směrem k hrnci a promíchejte do změknutí. Pokud dáváte přednost tomu, abyste dosáhli stejnoměrnosti oblíbené polévky, přidejte mnohem více vaření.

6.Proveďte

Upřednostňujte (určitě se nesnažte vylít na vlastní pěst) a v případě potřeby přidejte mnohem více koření, abyste dosáhli své preferované chuti. Provádějte na útulné bílé rýži.

  •  
    Previous Post

    Hello world!

  •  
    Next Post

    ČOKOLÁDOVÉ CHIPS COOKIES BEZ HNĚDÉHO CUKRU